Silver Bägare & Skålar
1289909

Bägare, 3 st, silver 1700/1800-tal, bl a Carl Fahlberg, Uppsala 1765.

Bägare, 3 st, silver 1700/1800-tal, bl a carl fahlberg, uppsala 1765.

Konande med svisselerad dekor av växter, höjd 8,5, 10,5 samt 11,5 cm. Vikt 43, 89 samt 97 gram.

Smärre bucklor och slitage. Den 10,5 cm höga med begynnande bristning på fot.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK