Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 285,5-286,5 x 196-198 cm, signerad IS.
Ljust grönmelerad botten. Bred bård med stora polykroma medaljonger och stiliserade blommor.
Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar.