KISTA, allmoge 1700/1800-tal.

KISTA, allmoge 1700/1800-tal.

Trären. Oval form med välvt lock. Omgivande metallbeslag. L 60, B 40, H 24. Nyckel finns.

Spricka.
Skador.

Utropspris
800 SEK