Spegellampetter, ett par, rokokostil, Venedig, 1900-tal.
Rikt skuren dekor av rocaille, vardera med svängda ljusarmar för två ljus. Höjd 76 cm, bredd 50 cm. Ljushållare/sockel för elljus installering medföljer.
Slitage, märken, repor, mindre sprickor, limrester. Delar saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.