Möbler Speglar
1290329
Spegellampetter, ett par, rokokostil, Venedig, 1900-tal.
Spegellampetter, ett par, rokokostil, venedig, 1900-tal.

Rikt skuren dekor av rocaille, vardera med svängda ljusarmar för två ljus. Höjd 76 cm, bredd 50 cm. Ljushållare/sockel för elljus installering medföljer.

Slitage, märken, repor, mindre sprickor, limrester. Delar saknas.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
250 EUR