Design Konstglas
1290362

Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven palmqvist, vaser, 6 st" spader ess"  orrefors, 1900-talets mitt.

Sven Palmqvist, vaser, 6 st" Spader Ess" Orrefors, 1900-talets mitt.

Cylinderformade samt rektangulära. Höjd 14-25 cm.

Obetydligt ytslitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
2 500 SEK