Jacob Ängman, bestickservis, 66 delar, silver, "Rosenholm", GAB, Stockholm 1960/70-tal.
12 förrättsgafflar
12 förrättsknivar, längd 20 cm
12 skedar
12 teskedar
14 tårtgafflar
3 fruktknivar
tårtspade
.
6 smörgåsgafflar nysilver medföljer
Obetydligt ytslitage.