BARSKÅP, Swedish modern, 1940-tal.

Fanerad i olika träslag. Intarsia dekor. Överdel med pardörr med bakomliggande inredning. Underdel med två fällbara luckor. Bredd 116 cm. Djup 40 cm. Höjd 121 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK