Eero Saarinen, bord "Tulip", Knoll International, 2000-tal
Rund skiva av gråmelerad marmor på vitlackerad centralfot av aluminium, märkt med metalletikett (Eero Saarinen 50th anniversary Knoll), diameter 119 cm, höjd 70 cm
Bruksslitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.