Allmoge
1290662

Carl Johan Trygg

(Sverige, 1887-1954)
Carl johan trygg, träskulpturer, 4 st, två signerade och daterade 1918.

Carl Johan Trygg, träskulpturer, 4 st, två signerade och daterade 1918.

Höjd 22-26 cm.

Smärre slitage. Två saknar sin fotplatta. Ena med smärre lagning.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK