Design Konstglas
1290694

Tapio Wirkkala

(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, skål, "3371", signerad tapio wirkkala, iittala -54.

Tapio Wirkkala, Skål, "3371", signerad Tapio Wirkkala, Iittala -54

I form gjuten kristall, slipad. Bredd 17 cm.

Repor i bottnen.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
500 EUR