Hängen, 5 st samt 1 brosch, silver

Hänge Alton med ametistkula, Stämplad Alton 1968, längd 7 cm, med kedja längd 61 cm. Hänge med fasettslipad bergkristall, Kultasepät Salovaara, längd med ögla 4 cm. Hänge med ljusblå syntetisk sten, Kultasepät Salovaara, längd 3,5 cm. Hänge Peter von Post, Stockholm 1973 längd med ögla 3,5 cm. Hänge med rosa syntetisk sten, stämplad VJ 925. Brosch Alton med cabochonslipad lila sten, Falköping 1956, bredd ca 3 cm. Totalvikt 43 gram

Slitage. Anlupen. Nagg/skada på bergkristall

Utropspris
2 500 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06