Design Övrigt
1291055
Vägglampa, "Triplex-Pendel", 1900-talets mitt.
Vägglampa, "triplex-pendel", 1900-talets mitt.

Delvis vitlackerad metall. Ställbar skärm. Teleskoparm. Märkt Triplex-Pendel Made in Sweden. Längd ca 140-300 cm.

Slitage, repor, märken, färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK