Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Alfred Thörne, olja på duk, signerad Alfr. Thörne och daterad 1907.

Insjölandskap. 28 x 45.

Krackelyr. Smärre fläckar.

Proveniens

Privat samling.

Konstnär

Utropspris
6 000 SEK