Miniatyrstol / dockmöbel, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Målad, skuren dekor, fast stoppad sits, rygg och armlän. Sitthöjd ca 22, höjd 46 cm.

Slitage, smärre skador, ett framben med lagning.

Utropspris
4 000 SEK