Vico Magistretti, fåtölj "Maralunga", Cassina 1900-talets senare del

Randig textilklädsel, lös sittdyna, ställbar rygg och armstöd, sitthöjd ca 42 cm. Djup 80, bredd 108 cm

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK