Ljusstakar, ett par, 1800-talets andra hälft.

Ljusstakar av zink i form av porträttbyster föreställande Carl XV, Sveriges och Norges konung. Höjd 29 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK