Möbler Speglar
1293696

Spegel, 1800-tal, empire, signerad J. Stork, Johan Stork, Kalmar (1788-1846), troligen Hallstämplad.

Spegel, 1800-tal, empire, signerad j. stork, johan stork, kalmar (1788-1846), troligen hallstämplad.

Bronserad och vitmålad. Dekor av gripar bland annat. Längd 55 cm, bredd 34 cm

Senare målning. Renoverad. Slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK