Design Övrigt
1293777

Kaj Franck

(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, vas, model kf 268, signerad kf nuutajärvi notsjö -64.

Kaj Franck, vas, model KF 268, signerad KF Nuutajärvi Notsjö -64.

Blått och klart glas. Höjd 18 cm. Diameter ca 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Mikael Nygård
Mikael Nygård

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
250 EUR