Allmoge
1293793

Hängskåp, Hälsingland, tidigt 1800-tal.

Hängskåp, hälsingland, tidigt 1800-tal.

Målat skåp med två dörrar, uppsvängt profilerat krön. Bredd 84, djup 35, höjd 100 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Lådor saknas. Smärre skador, slitage och lagningar, torrsprickor.

Utropspris
12 000 SEK