Stål, plexiglas, manuell, läderrem. 1900-talets mitt.
Boett nr 378869
Boett märkt "Steel back Swiss"
Kaliber Landeron 48. 17 Jewels.
Åldersrelaterat och bruksslitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.