Möbler Stolar
1294113

Gustaviansk

(Sverige, 1775-1810)
Stolar, 4 stycken (2+2), sengustavianska, tidigt 1800-tal.

Målade stolar med skuren dekor. Två stycken målade och bronserade. Fasta stoppade sitsar och ryggar. Sitthöjd ca 50, höjd 87 cm vardera.

Renoverade och kompletterade med senare målning och bronsering, smärre lagningar, slitage och skador. En stol med förstärkningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H91

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
5 dagar 15 timmar
2 000
197
238
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
10 maj 19:08
2 000 SEK