Militaria Vapen
1294458

Värja, svensk, m/1685.

Värja, svensk, m/1685.
Värja, svensk, m/1685.
Värja, svensk, m/1685.
Värja, svensk, m/1685.

Klinga med smedstämplar och P-stämpel. Svartmålat järnfäste med kavellindning av mässing.
Längd 108 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Klubbat pris
3 600
36 676
4 284
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (32 bud)
9
7 jun 13:55
3 600 EUR
8
7 jun 13:55
3 500 EUR
9
7 jun 13:15
3 300 EUR
7 jun 13:15
3 200 EUR
7 jun 8:43
3 100 EUR