Militaria Vapen
1294460

Flintlåsgevär, 1800-tal.

Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.
Flintlåsgevär, 1800-tal.

Längd 132 cm.
Märkt No 27. Pipan märkt 1658.
Trästock, kaliber 17 mm.
Graverad dekor.

Åldersrelaterat slitage. Bristning på mässingsplaketten.

Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Utropspris
400 EUR