Klockor & Ur Golv & Väggur
1295099

Väggur, Louis XVI, urtavla märkt Jean-Petit L´Aine, Amsterdam, 1700-talets andra hälft.

Väggur, louis xvi, urtavla märkt jean-petit l´aine, amsterdam, 1700-talets andra hälft.

Bronserat och förgyllt fodral. Dekor av lagerhängen och akantusblad. Emaljerad urtavla med romerska och arabiska siffror. Märkt Jean-Petit L´Aine, Amsterdam. Höjd 90 cm.

Skadad urtavla. Åldersrelaterat slitage. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P9
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
4 dagar 2 timmar
2 500
246
292
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 700 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
10 apr 17:56
2 500 SEK
10 apr 8:40
1 000 SEK
8 apr 0:37
550 SEK
7 apr 22:19
500 SEK
7 apr 20:32
300 SEK