Fåtöljer med stommar av ek. Fasta stoppade sitsar och ryggar med tygklädsel. Sitthöjd ca 32-40, höjd 75 cm vardera.
Renoverade med senare klädsel. Obetydligt slitage.
Enligt uppgift inköpta i Danmark vid slutet på 1950-talet.