Soppslev, silver, otydliga stämplar, Sverige. Senbarock.

Oval cuppa/blad och skaft med pärlor samt banddekor och räfflad knopp. Otydliga stämplar, 1784. Stäplat vapen. Längd 38 cm, vikt 223 gram.

Sannolikt omarbetat blad/cuppa stpl 1784. Lätt slitage.

Utropspris
3 000 SEK