Silver Bestick
1295681

Besticksuppsättning, 59 delar, silver, modell Sachsisk, Cohr, Danmark. Svenskt importstämpel.

Besticksuppsättning, 59 delar, silver, modell sachsisk, cohr, danmark. svenskt importstämpel.

7 matskedar 20,5 cm.
8 matgafflar 20,2 cm.
8 matknivar 24,5 cm.
8 bordsskedar 18 cm.
8 bordsgafflar 17,8 cm.
8 bordsknivar 22 cm.
8 kaffeskedar 11,8 cm.
2 smörknivar 16,7 cm.
1 sillgaffel 18,8 cm.
1 såssked 16 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 3130 gram.

Smärre slitage, smärre bucklor.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
12 000 SEK