Fanerat med valnöt. Intarsiadekor med fåglar och växter. Bredd 50, djup 43, höjd 147 cm.
Torrsprickor. Fanerskador. En kolonn lös. Skador. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10