Skrivschatull på benställning, 1800-talets slut.

Skrivschatull på benställning, delbart. Utfällbart med filtklädd skiva med fack och lådor. Beslag av mässing. Bredd 58, djup 35, höjd 92 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador och lagningar. Senare ställ.

Utropspris
3 000 SEK