Design Övrigt
1295801

Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa, modell 211-3, stockmann orno 1900-talets mitt.

Lisa Johansson-Pape, taklampa, modell 211-3, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Mässingsstomme med tre kupor i opalglas. Höjd 80 cm, diamater 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Kupan med tillverkningsrelaterade märken. Ej funktionstestad.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C1
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
180
1 828
217
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
3 maj 16:30
180 EUR
3 maj 16:27
160 EUR
3 maj 16:26
150 EUR
29 apr 20:47
30 EUR