Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Severin Nilson

(Sverige, 1846-1918)
Severin Nilson
(Sverige, 1846-1918)

Severin Nilson, olja på duk, signerad.

Kustlandskap med segelbåt. 73 x 145 cm.

Krackelerad.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på flera landsortsmuseer.

Utropspris
30 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13