samt runda briljantslipade diamanter, vikt safir ca 1.90 ct, totalvikt diamanter 0.88 ct enligt gravyr, storlek ca 16.25/51, totalvikt 6 g. Stämplad EAT, Stockholm möjligen 1964.
Bruksslitage. Safir med visst slitage vid fasettkanterna.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.