Design Övrigt
1296297

Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, vas, chamotte, signerad, rörstrand.

Gunnar Nylund, vas, chamotte, signerad, Rörstrand.

Klotformad med vit glasyr. Inpressad stämpel RÖRSTRAND LIDKÖPING MODELL NYLUND och MADE IN SWEDEN HANDDREJAD. Höjd 15 cm.

Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
2 500 SEK