1296804

Fartygsmodell av Cutty Sark, 1900-tal.

Fartygsmodell av cutty sark, 1900-tal.

Modell i trä på bemålad träsockel. Märkt: Cutty-Sark, K. Andersson Lomma. Längd 133, bredd 44, höjd inklusive sockel 88 cm.

Smärre slitage. Delar saknas.

Utropspris
8 000 SEK