Heljä Liukko-Sundström, väggplakett, keramik, signerad och daterad -82, Arabia numrerad 343/500.
Höst. 36x43 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10