Jacob Ängman, bestickuppsättning, 114 delar. Gab, "Rosenholm", 1900-talets tredje kvartal.

Bestående av:
24 skedar, 966 gram, 18 cm.
24 knivar med rostfria blad, 1558 gram. 19,5 cm.
12 moccaskedar, 136, 10,5 cm.
12 kaffeskedar, 180 gram, 12 cm.
24 gafflar, 866 gram, 17,5 cm.
12 skedar, 310 gram, 15 cm.
6 skedar, 146 gram, 14,5 cm.
Silvervikt 2604 gram. Totalvikt 4162 gram.

Slitage. Några missfärgade.

Utropspris
15 000 SEK