Design Övrigt
1297301

Heikki Turunen och Klaus Michalik, golvlampa, modell 5526 IP 20 Orno 1980-tal.

Heikki turunen och klaus michalik, golvlampa, modell  5526 ip 20 orno 1980-tal.

Vitlackerad metall, genombruten skärm. Justerbar höjd och riktning. Bär etikett.
Höjd 170 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad. Smärre färgbortfall.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR