Kommod bemålat trä, skiva i marmor. Bredd 68,5 cm, djup 44 cm, höjd 85 cm. Spegel bemålat trä. Mått 70x44 cm.
Beslag lådor saknas, Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Fläckar. Något slitage. Repor.