Servisdelar, 34 stycken, porslin. Royal Copenhagen, Musselmaalet, Danmark, 1900-tal.

Olika dekor. Bestående av;

11 Sopptallrikar, modellnummer 165. Diameter 24,5 cm. Nagg, nedslipat nagg. 3 ej första sortering.
6 små tallrikar, modellnummer 179. diameter 19 cm. 3 stycken ej första sortering.
8 brödtallrikar, diameter 15,5 cm. model nummer 181. 1 ej första sortering, 1 med sprickor.
7 mattallrikar, (5+2). Diameter 25 cm.
Serveringsfat, längd 34 cm. modellnummer 365.
Mjölkkanna, model no 1032. Height 10,5 cm.

Delvis ej första sortering. Nagg, slipat nagg.

Utropspris
4 000 SEK