Terje Ekstrøm, fåtölj, "Ekstrem", Stokke fabriker, Norge, 1980-tal.
Stoppad med röd tygklädsel. Sitthöjd 45, höjd 82 cm.
Slitage. Mindre lagningar på klädsel.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10