14K guld, plexiglas, manuell, läderrem, förgyllt spänne. Boett nr 100849, 18 2 Kaliber 194, 17 Jewels Urverket signerat Paul Buhre.
Smärre slitage. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.