Belysning Taklampor
1298107

Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.

Glaskupor och koppar. Fyra ljuspunkter. Höjd ca 54 cm, diameter 50 cm.

Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H17
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
380
3 867
452
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (17 bud)
9 apr 20:26
380 EUR
9 apr 20:26
360 EUR
9 apr 20:25
340 EUR
9 apr 20:24
320 EUR
9 apr 20:24
300 EUR