1298364

Matta, rölakan, ca 202,5-204 x 137-138 cm, signerad IB.

Matta, rölakan, ca 202,5-204 x 137-138 cm, signerad ib.

Blåmelerad botten med bård av polykroma medaljonger.

Något slitage och smutsig, fläckar. Skadade kortsidor och fransar, många fransar saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Slutpris
1 800
178
213
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
5 apr 23:14
1 800 SEK
1 apr 22:56
1 700 SEK
1 apr 20:05
300 SEK