Pottskåp, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Pottskåp fanerat med mahogny. Två dörrar, två lådor, en utdragbar skiva. Beslag av mässing. Bredd 53, djup 34, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Slitage och smärre skador, torrsprickor, går ej att låsa.

Utropspris
5 000 SEK