Spegel, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Förgylld och bronserad spegel med skuren dekor samt dekor av pastellage. Krönet med parställda ymnighetshorn. 170 x 71 cm.

Kompletterad med senare förgyllning, bronsering och glas. Smärre skador, dekorbortfall, sprickor. Glaset något anlupet och med smärre nagg.

Utropspris
6 000 SEK