1298469

Maria Hillfon

(Sverige, Född 1945)
Maria hillfon, vävnad, slätväv, ca 167,5-170 x 115,5-118,5 cm, signerad maria hillfon.

Maria Hillfon, vävnad, slätväv, ca 167,5-170 x 115,5-118,5 cm, signerad MARIA HILLFON.

Polykromt randmönster.

Något slitage, smutsig, smärre fläckar.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
3 000 SEK