1298532

Anna-Johanna Ångström

(Sverige)
Anna-johanna ångström, matta, rölakan, ca 235-236,5 x 165-166 cm, signerad å.

Anna-Johanna Ångström, matta, rölakan, ca 235-236,5 x 165-166 cm, signerad Å.

Ljusblåmelerad botten med stor polykrom medaljong och stiliserade blommor. Flera bårder.

Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
2 500 SEK