Anna-Johanna Ångström, matta, rölakan, ca 235-236,5 x 165-166 cm, signerad Å.
Ljusblåmelerad botten med stor polykrom medaljong och stiliserade blommor. Flera bårder.
Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar.