Bestående av; 4 tallrikar, diameter 22,5 cm, 7 assietter, diameter 19 cm, 5 koppar med 7 fat, 1 oval skål, 3 ovala fat, 1 ovalt fat.
Bruksslitage. Krackelyr.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10